Kullanıcı Girişi
No
Şifre
 
   
  Hakkımızda
       
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Başarılarımız  
  Öğretmenlerimiz  
  Yayınlarımız  
  Dershanemiz  
  Ders İzle  
  Sınav Takvimi  
  Etkinlikler  
  İnsan Kaynakları  
  İletişim  
     
Etkinlikler
Sınav Takvimi
 

 Bedil Dershanesi Hakkında

Ağustos 2005'te açılmış olup, şuan itibari ile Batıkent'te el değiştirmemiş, açıldığı günden beri aynı isimle yoluna devam eden en köklü ve eski dershanesidir.

Dershanemiz açıldığı günden bu yana sürekli geleceğe yönelik attığı adımlar sonucu şuan Ankara'da dahi hiçbir kurumda olmayan bir seviyeye ulaşmıştır.

Mart 2008'de tanıştığı akıllı tahta sistemini benimseyerek, şimdi bütün (onbir) dersliklerinde Promethean Activboard marka İngiltere'den ithal edilen tam dokunmatik, en üst düzey yazılıma sahip tahtalar kullanmaktadır.  Ankara'da henüz Bedil Dershanesi'nden başka 11 (onbir) adet akıllı tahtayı kullanarak eğitim veren bir dershane bulunmamaktadır. Bilgisayarla yapabileceklerimizin bir sınırı olmadığı gibi, akıllı tahtalarla yapabileceklerimizin de bir sınırı yoktur. 

Akıllı tahtaların öğretmenlere faydaları; Derste yapmak istedikleri her uygulamayı hayata geçirebiliyor olmalarıdır (animasyon gösterisi, deneyler, soru çözümleri, resim gösterileri vb.).

Akıllı tahtaların öğrencilere faydaları; Daha görsel (eğitimde öğrenmenin %83'ü görmeye dayanır), daha akılda kalıcı, daha eğlenceli ve en önemlisi dersleri en az 4 (dört) kat daha hızlı işlenebilen bir haline getirebilmesidir.

Her geçen gün dershane iç düzenini ve iç teknolojisini geliştirerek en üst düzeye çıkaran dershanemiz Batıkent'tin markası olmuştur. Herhangi bir zincir dershanesinin ismini kullanmıyor olmamız bizleri kolay yoldan para kazanma yoluna sevketmese de, kullanmış olduğumuz ismin sadece bize ait olduğunu bilmek ve her geçen gün bu ismin dilden dile dolaştığını görmek bizlere gurur vermektedir.

Bilim ve Eğitimde, Dinamik, İstikrarlı ve LİDERİZ...

Eğitime başladığımız ilk yıl elde ettiğimiz %81.8'lik üniversiteye yerleştirme oranı ile yakaladığımız istikrar her yıl katlanarak devam ettirilmiştir. Her yıl sınava giren öğrencilerimizin elde ettikleri başarılarda bir nebze de olsa payımızın bulunduğunu bilmek bizleri ayrıca gururlandırmaktadır.

Eğitimde Kalite Yönetimi Sistemi  programlarıyla bireysel öğrenme yöntemlerinin, sınırsız ilgi ve özveriyle birleştirilerek dershanecilikte klasik yapıları aşarak bireyselliği ve bire bir ilgiyi kurumsallaştıran Bedil Dershanesi her geçen gün yeni çalışmalara imza atmaya devam etmektedir.

İnternet sayfamızın Ders İzle kısmına, öğrencilerimize verdiğimiz şifreler ile giriş yapıldığında, işlenilen dersleri öğrencimiz kendi öğretmeninden tıpkı derste işlenildiği gibi izleme fırsatına kavuşturulmuştur. 2009 Nisan ayı itibari ile Bedil Dershanesi öğrencileri bu sistemden faydalanabileceklerdir.

Bu sistem gerçek interaktif eğitim olarak adlandırılır ve bu sistemin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

*Öğrenci dershanede işlenen konu bitirildiğinde evinden internet sayfamıza bağlanarak işlenmiş dersi kendi öğretmeninden tekrar ederek eksiklikleri tamamlayabilir. En önemlisi bunu çok kısa bir sürde gerçekleştirebilir.

*Anlamakta zorlandığı noktaları tekrar tekrar dinleyerek üstesinden gelebilir. Derste çözülen her soruyu evde tekrar ederek sorunun çözüm yolunu hatırlayabilir.

*Anlamakta zorlandığı her noktada, internet ortamından öğretmenine mesaj yollayabilir.

Tüm bunların yanı sıra, internet üzerinden ders takibi yaptığı halde anlamadığı konular ve çözemediği sorular olan öğrencilerimiz, öğretmenlerinden bire bir etüt alma hakkına sahiptir.

Bedil Dershanesi, OKS, SBS, OGES, MOS, ÖSS, YGS ve LYS de göstermiş olduğu yüksek başarı oranlarının yanı sıra, öğrencilerinin ATATÜRK ilke ve inkılâplarına bağlı, ülkesine ve milletine faydalı birer fert olarak yetiştirilmesi gerektiğine inanan ve bu inançla eğitim programlarını hazırlayan bir kurumdur.

-16 kişilik akıllı tahtalı, tek kişilik masa, sandalye ile klimalı sınıfları,
-Kadrolu tam gün çalışan uzman ve dinamik öğretim kadrosu,
-Profesyonelce hazırlanmış internet sayfası,
-Geniş, ferah ve tertemiz kantini,
-Düzgün fiziki yapısı,
-Özgün ve güvenilir yayınları,
-Kameralı güvenlik sistemi,
-Temizlik, ciddiyet, disiplin ve samimiyeti ile

Batıkent'te 2005 yılından bu yana mutlu bir geleceğe adım atmak isteyen tüm öğrencilerin, velilerin güvenilir ve vazgeçilmez adresi olmuştur, olmaya da devam edecektir.

                                                                                       Ersoy Recep ÇELİK 
                                                                                       Dershane Müdürü

 

BEDİL NEDİR?

Bedil, İmanlı Avşar'ın en önemli koludur. 16. yy'ın ilk yarısında Maraş bölgesinde yaşayan bu oba Suriye çölünde kışlamaktaydı. Kalan zamanlarda ise Maraş'ın Güvercinlik kazasının Til Duman köyünde yaşamaktaydılar. Bu obadan bazı bölükler diğer bazı Afşar obalarıyla birleşerek Yeni-İl'deki Afşar topluluğunu da meydana getirmişti. 1690 yılında Avusturya Seferine katılan İfraz-ı Dulkadır Türkmenlerinden Bedil Oğlu Hasan Bey bu obadan idi. Yiğitlikleri ve savaş hünerleri herkesçe bilinen Yeni-İl'deki bu Bedil obasının bazı önemli kolları yerleşkelerinden ayrılarak Anadolu'nun iç ve kuzeyine göç etmişlerdir. Her yerleştikleri yere bereket getirmiş ve saygınlık kazandırmışlardır. Yerleştikleri yerler;

Ankara ili Bala ilçesi, burada Mugan Gölü yakınındaki bir yer bu obanın adını taşır.
Bazıları Eskişehir tarafına doğru giderken bir kısmı da Batı Karadeniz civarına gitmiştir.
Eskişehir ili Sivrihisar ilçesi, Bedil Köyü.
Çankırı ili, Çerkeş ilçesi, Bedil Köyü.
Bartın ili, Merkez ilçesi, Bedil Köyü.
Bartın ili, Eflani ilçesi, Bedil Köyü.
Sakarya ili, Akyazı ilçesi, Badil Kadribey Köyü.
Sakarya ili, Akyazı ilçesi, Badil Tahirbey Köyü.

Nitekim bu bölgelerin tamamında halk edebiyatında Avşarların izlerine rastlanmaktadır. Bedil Avşarının bazıları ise diğer İmanlı Avşarı obaları gibi Maraş, Diyarbakır ve Antep'te yerleşmiştir.

 

   
  NRC Sistem    
Mühendislik Bilgisayar İnşaat      
Emlak ve Telekomünikasyon Ticaret Ltd. Şti.